Za nami pierwsza kolejka sezonu zima 2019 rozgrywek Ligi Siódemek na sztucznej trawie SportLiga.PL! W tej kolejce obejrzeliśmy trzy spotkania. W pierwszym spotkaniu Britenet podejmował Testcase. Spotkanie było niezwykle wyrównane, a o zwycięstwie zadecydowała różnica jednej bramki. O jedną więcej strzeloną bramkę miał Britenet i to on cieszył się z pierwszych punktów w tym sezonie. Niezwykle ciekawie było w kolejnym spotkaniu, gdzie Foreigntina 2016 podejmowała Jde Cfc. Mecz miał dwa oblicza. Pierwsza część należała do Jde, natomiast druga do Foreigntina 2016, która zdobyła więcej bramek i trzy punkty trafiły na ich konto. Na zamilczenie kolejki TiM podejmował Botafogo. Mimo, że goście lepiej rozpoczęli to spotkanie, musieli uznać wyższość przeciwnika, który popisał się w tym meczu bardzo dobrą skutecznością oraz pokazał swoje ligowe doświadczenie.

BRITENET 3:2 TESTCASE
Klasyczne spotkanie dwóch połów. W pierwszej BRITENET był całkowicie bezkonkurencyjny i zdecydowanie lepiej grał w piłkę. Już w 9 minucie przechwyt w srodku pola zanotował Mikołaj Tsyrkunenko i pewnie wykończył akcję wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. W 14 minucie dobrą akcję na skrzydle przeprowadził Przemysław Szczypiński zagrał piętką do Mikołaja Tsyrkunenki , który minął jeszce jednego obrońce i uderzył celnie obok słupka. BRITENET nie zwalniał tempa i już w 17 minucie z sytuacyjnej piłki uderzył Dariusz Ryszawa podwyższając prowadzenie BRITENETU. TESTCASE w pierwszej odsłonie kompletnie nie potrafił się odnaleźć , drużyna Macieja Bramsona próbowała i szukała swoich okazji z kontr jednak niedokładne podania szybko stopowały ich akcje ofensywne i goście nie zaliczyli w pierwszej odsłonie nawet celnego strzału. W drugiej częście spotkania TESTCASE w końcu się przebudził, już w 22 minucie po błędzie obrońców piłkę przechwycił Krzysztof Synowiec i silnym strzałem pod poprzeczkę zmniejszył przewagę rywala. BRITENET wyraźnie opadł z sił a TESTCASE podbudowane szybko zdobytą bramką zaczęło stwarzać sobie kolejne okazje bramkowe. Pomimo dobrych sytuacji po obu stronach na kolejną bramkę musieliśmy czekać aż o 35 minuty kiedy to TESTCASE perfekcyjnie rozegrałll kontraatak , który pewnie wykończył Damian Salomończyk. Ostatnie minuty tego meczu były nerwowe i chaotyczne , obie drużyny dążyły do zdobycia kolejnej bramki jednak brakowało kompletnie skuteczności i ostatecznie BRITENET dowiózł zwycięstwo 3:2.

FOREIGNTINA 2016 5:2 JDE CFC
Foreigntina 2016, mistrzowie III ligi poprzedniego sezonu, podejmowali JDE CFC. Obie drużyny zdążyły już nas przyzwyczaić, że walczą o każdy centymetr boiska. Tak też było i w tym spotkaniu. Mimo, że faworyta ciężko było wskazać, to w mecz lepiej weszli goście, którzy jako pierwsi wyszli na prowadzenie, choć to gospodarze nadawali tempo gry. Dalsze minuty spotkania były wyrównane, obie ekipy miały okazje by zdobyć bramkę, jednak do przerwy więcej goli nie obejrzeliśmy. Po zmianie stron, gospodarze rozpoczęli z wysokiego „c”. Po kilkunastu sekundach drugiej połowy udało im się doprowadzić do remisu i od tego momentu przejęli inicjatywę, co zaowocowało kolejną bramką. Ich radość jednak nie trwała zbyt długo, gdyż Jde szybko wyrównało i mecz rozpoczynał się od początku. To jednak nie podłamało gospodarzy, którzy w ciągu ostatnich czterech minut potrafili trzykrotnie pokonał bramkarza przeciwników i odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na wyższym poziomie rozgrywkowym.

TiM 6:2 BOTAFOGO
Doświadczony w ligowych bojach TiM podejmował debiutantów. Z racji tego, że był to inauguracyjny mecz tego sezony ciężko było wskazać faworyta. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla Botafogo, którzy dość szybko objęli prowadzenie i można było zapytać, kiedy padnie druga bramka, gdyż pierwszy okres spotkania należał do nich. Gospodarze dobrze jednak przeczekali czas naporu przeciwników i sami ruszyli do ataków. Tuż przed przerwą udało im się doprowadzić do remisu i na przerwę drużyny schodziły przy wyniku remisowym. Po zmianie stron obraz gry zmienił się diametralnie. TiM atakował, gościom wyraźnie zaczęło brakować sił i pomysłu na grę. Gospodarze co i raz wykorzystywali błędy przeciwnika i tym samy zgarnęli zasłużenie komplet punktów.