W poprzednim tygodniu ruszyły zmagania o punkty w Lidze Biznesowej - SportLiga.PL. W I Biznesklasie rywalizuje sześć zespołów. Są to Jogadores, Plus, Bartlett, Lamico, Kabani oraz mistrz z sezonu Jesień 2019, Bananeiros Las Palmas. Podczas pierwszej kolejki zostały rozegrane wszystkie trzy spotkania, ale ostatecznie tylko dwa z nich wyłoniły zwycięzcę, ponieważ mecz Plusa z Bartlettem zostanie powtórzony w późniejszym terminie. We wtorkowy wieczór mogliśmy obejrzeć bardzo ciekawą rywalizację pomiędzy Bananeiros Las Palmas i Kabani. Banany będą bronić tytułu w tym sezonie, wywalczonego na jesień, a Kabani w tym spotkaniu bardzo chciało się odegrać, ponieważ to właśnie Bananeiros sprzątnęli im mistrzostwo jesieni sprzed nosa. Drugie spotkanie to rywalizacja pomiędzy Jogadores oraz Lamico, czyli dwiema ekipami, które prezentują bardzo dynamiczny futbol. Zatem już w pierwszej kolejce dostaliśmy ogromną ilość emocji, a i bramek również nie zabrakło. Zapraszamy do dalszej części artykułu, w której dowiecie się jak przebiegała rywalizacja podczas pierwszej serii spotkań, w sezonie zimowym, SportLiga.PL - Biznes.

BARTLETT   -   PLUS

Mecz zostanie powtórzony w późniejszym terminie.

BANANEIROS LAS PALMAS   2 - 6   KABANI

Mecz Bananów z Kabanami to jedna z najciekawszych rywalizacji w naszej lidze. Od wielu sezonów spotkania tych drużyn przynoszą ogromną ilość emocji, bramek, ale też podgrzewają atmosferę ze względu na bardzo zaciętą grę. We wtorkowy wieczór, Wszystko zaczęło się jednak układać bardzo jednostronnie. Mimo, że pierwsze kilkanaście minut rywalizacji było wyrównanych, a bezbramkowy remis się nie zmieniał, to w szesnastej minucie Kabani rozwiązali worek z bramkami. Wykorzystali oni słabszy moment Bananeiros i w bardzo krótkim czasie strzelili dwa gole. Tuż przed gwizdkiem sędziego na przerwę zdołali dołożyć trzecie trafienie, a kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu, prowadzili aż 0:4. Dopiero po stracie czwartego gola Bananeiros odpowiedziało, ale nie było w stanie ponownie trafić do siatki rywali. Gra się uspokoiła, aż ponownie na siedem minut przed końcem Kabani dołożyło na swoje konto piąte trafienie. Minutę później Bananeiros znów odpowiedzieli, ale to było ich ostatnie słowo w tym meczu. Kabani minutę przed ostatnim gwizdkiem arbitra raz jeszcze umieścili piłkę w siatce rywali i zakończyli spotkanie pewnym zwycięstwem.

JOGADORES   1 - 2   LAMICO

Spotkanie między Jogadores i Lamico było niezwykle wyrównane. Choć pierwsza bramka padła już w 4. minucie, za sprawą sprytnego strzału Stocha, to w pierwszej połowie nie padło więcej goli. Mimo to mogliśmy oglądać mnóstwo akcji w obie strony. Brakowało jednak wykończenia, zarówno jednym jak i drugim i do przerwy goście utrzymali jednobramkowe prowadzenie. Pierwsze minuty drugiej połowy nie przyniosły zmiany rezultatu, ale mimo to na emocje nie mogliśmy narzekać. Jogadores próbowało odrabiać straty, ale Lamico wcale nie chciało poprzestać na jednym trafieniu. Wynik meczu zmienił się dopiero w 34. minucie, kiedy arbiter spotkania, podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Godlewski i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Rywalizacja zaczęła się od nowa, ale Lamico bardzo szybko odpowiedziało rywalom. Już 3 minuty później, Stoch ponownie stał się bohaterem swojej drużyny, kiedy to piłka po jego strzale znów zatrzepotała w siatce rywali. Jogadores nie odpuściło w końcówce meczu, ale czasu na wyrównanie już zabrakło i to Lamico mogło cieszyć się z trzech punktów po pierwszym spotkaniu sezonu zimowego.