W poprzednim tygodniu ruszyły zmagania o punkty w Lidze Biznesowej - SportLiga.PL. W II Biznesklasie rywalizuje osiem zespołów. Są to Foreigntina, Double Team, Pijanni Brothers, Uszy Pajonka, Alea Iacta Est, Britenet, TiM oraz CBS Warsaw. Podczas pierwszej kolejki zostały rozegrane wszystkie cztery spotkania. W pierwszym z nich, beniaminek CBS Warsaw, podejmował Foreigntinę. W drugim meczu Britenet rywalizowało z Pijannymi Brothers, którzy poprzedniego sezonu nie mogli zaliczyć do udanych. Następnie zobaczyliśmy w akcji Double Team oraz TiM, a na koniec Alea Iacta Est zmierzyła się z Uszami Pajonka. Zapraszamy do dalszej części artykułu, w której dowiecie się jak przebiegała rywalizacja podczas pierwszej serii spotkań, w sezonie zimowym, SportLiga.PL - Biznes.
CBS WARSAW   1 - 8   FOREIGNTINA

Przed spotkaniem nikt nie wiedział jak się potoczą losy tego meczu. Co prawda Foreigntina była faworytem, ale CBS pewnie wygrało na Jesień III Biznesklasę i czekaliśmy co pokażą poziom wyżej. W pierwszych minutach meczu CBS starał się zdominować rywali, dłużej utrzymując się przy piłce, ale Foreigntina zaczęła narzucać wysoki pressing na rywali. Z minuty na minutę mecz się rozkręcał, z przewagą po stronie pomarańczowych. Taki obraz gry utrzymywał się przez całą pozostałą część pierwszej odsłony meczu. Po przerwie CBS znów przejął inicjatywę, ale tylko na kilka minut, ponieważ w 25. minucie wynik meczu otworzył Davalos. CBS chciał szybko doprowadzić do wyrównania i po czterech minutach ta sztuka się im udała. Ich radość nie trwała jednak długo, ponieważ kolejne ciosy wymierzali już tylko zawodnicy Foreingtiny. Goście dołożyli na swoje konto w ciągu ostatnich dziesięciu minut, aż siedem trafień, z czego dwie z nich zdobył Davalos, kompletując tym samym hattricka.

BRITENET   0 - 3   PIJANNI BROTHERS

Patrząc przez pryzmat poprzedniego sezonu, faworytem tego meczu była drużyna Britenet. To właśnie oni przejęli inicjatywę od pierwszych minut meczu, dłużej utrzymując się przy piłce. Pijanni swoich szans szukali w grze z kontry i to przyniosło efekty już w dziewiątej minucie meczu. Najlepszy strzelec gości w ostatnich dwóch sezonach, czyli nie kto inny jak Marcin Witowski, przejął piłkę po dalekim wybiciu i umieścił ją w siatce. Strata bramki jeszcze bardziej rozbudziła zawodników Britenet, którzy coraz mocniej atakowali. Ich ofensywa była jednak nie skuteczna i Pijani Bracia utrzymali do przerwy jednobramkowe prowadzenie. Chwilę po rozpoczęciu drugiej odsłony meczu Pijanni wykorzystali kontrę i prowadzili już dwoma trafieniami, a tym razem na listę strzelców  wpisał się Lamparski. Kolejne minuty nie przyniosły zbyt wielu zmian w grze obu drużyn. Britenet próbował odrabiać straty, ale goście byli bezbłędni w defensywie. Ostatecznie, na trzy minuty przed końcem Witowski ustalił wynik na 0:3 i Pijanni Brothers zapisali trzy punkty na swoje konto.

DOUBLE TEAM   6 - 2   TIM

Przed rozpoczęciem meczu między Double Team oraz TiMem, na pretendentów do zdobycia kompletu punktów wskazywano gospodarzy. Zawodnicy Double Team na boisku pokazywali swoją wyższość nad rywalami, co swój początek miało już w 4 minucie, gdy Radosław Sałata otworzył wynik spotkania, dając prowadzenie faworytom. Zawodnik ten umocnił prowadzenie swojego zespołu w 11 minucie, zdobywając gola na 2:0. Tuż przed przerwą, bramkę kontaktową dla TiMu zdobył Artur Piotrowski. Od razu po rozpoczęciu drugiej części spotkania, gospodarze rzucili się do ataku, chcąc jasno zaznaczyć swoją dominację na boisku. Goście dzielnie się bronili aż do 30 minuty, kiedy to bramkę na 3:1 strzelił Bartosz Laskowski. Zaledwie dwie minuty później do siatki rywala po raz trzeci trafia Radosław Sałata, tym samym zdobywając hat tricka. TiM stać było w tym meczu na jeszcze jedną bramkę, strzeloną przez Piotra Wojdalę w 34 minucie. Gdy od ostatniego gwizdka dzieliło nas 60 sekund, Double Team zdołali strzelić jeszcze dwa gole. Ich autorami zostali Michał Bordzoł oraz, po raz czwarty, Radosław Sałata. Ostateczny wynik tej konfrontacji to 6:2 dla gospodarzy.

ALEA IACTA EST   1 - 2   USZY PAJONKA

Mecz pomiędzy dwoma zespołami z samego środka tabeli II Biznesklasy był niesamowicie wyrównany, a emocje towarzyszyły widzom do ostatniego gwizdka. Mowa tutaj o konfrontacji Alea Iacta Est oraz Uszu Pajonka. Mało brakowało, aby w pierwszej części spotkania nie padła ani jedna bramka. Na szczęście tuż przed gwizdkiem na przerwę gola na 1:0 zdobył Maleńczak, wprowadzając drużynę gospodarzy na prowadzenie.
Przez większość drugiej połowy żaden strzał nie zamienił się na bramkę. Dopiero w 31 minucie do remisu doprowadził Ciecierski, lecz Uszy Pajonka nie zamierzały zadowolić się remisem. 4 minuty przed końcem spotkania gola na 2:1 zdobył "Smoku", czym walnie przyczynił się do zdobycia przez gości 3 punktów.